Soovid teada, mida teevad tõstukid tööajal, väljaspool tööaega või öösel? Tõstukite GPS-jälgimine annab hea ülevaate masinate produktiivsusest, asukohast ja tööajast.

tõstuki gps jälgimine

Meie poole pöördus ettevõte, kelle probleemiks oli tõstukite kasutamine tööliste poolt, kellel tegelikult puudus tõstukijuhi luba. Ettevõtte territoorium oli suur ja töölisi palju. Igaüks, kes tahtis, istus rooli ja sõitis. Kui oli laadung ümber aetud või kauba nurk puruks sõidetud, ei teadnud keegi, kes oli sel hetkel tõstuki roolis olnud.

Kuidas lahendasime probleemi?

Ekskavaatori juhituvastus

Paigaldasime tõstukitele GPS seadmed koos juhituvastusega, mis toimib personaalse magnetvõtmega. Igale juhile väljastati personaalne magnetvõti, millega sai tõstuki käivitada. Nüüd oli täpselt näha, millal sõiduk käivitati ja kelle poolt. Juhid said aru, et nüüd nad on tuvastatavad ning tehnikaga hakati palju paremini ringi käima kui varem.

Millist GPS seadet kasutame?

Nagu rasketehnikalgi, kasutame ka tõstukitel ECO GPS seadet – täpsem VIDEO siin.  Kuna tegu on IP67 vee- ja tolmukindla seadmega, millel eluaegne garantii, siis sobib see ideaalselt nii sise kui välitingimustesse. Olgu tegu puidutööstuse tolmu või niiskete ruumidega, sobib antud seade töötama igas keskkonnas.

Tõstukite vargus

Ettevõttel on nüüd teada kui tõstukit pukseeritakse. Liikumise tuvastab GPS seadmesisene liikumisandur ning annab teada e-maili ja SMS teel kui tõstukit pukseeritakse. Sellega on nüüd ettevõtte tõstukid varustatud ka vargusevastase lahendusega.

Kui keegi otsustab tõstuki kasvõi kraanaga puksiiri peale tõsta ning hakkab liikuma – saab ettevõte sellest kohe teada. Sama teavitus tuleb ka aku eemaldamisel ning GPS töötab edasi sisese aku pealt.

Tööaeg ja produktiivsus

tõstuki tööaeg

Tõstukijuhtide tööaja arvestus on ettevõttele samuti näha, koos liikumise produktiivsuse ja läbisõiduga päeva, nädala või kuu lõikes. Tihti tehakse ka ületunde, aga mida ja kui palju täpsemalt tehti, jääb arusaamatuks. GPS aitab masinapargil silma peal hoida ka siis kui järelvaatajad juba kodus puhkavad.

Hooldused

Lisaks sai ettevõte hea ülevaate oma tõstukite ja masinapargi hoolduste kohta. Süsteem saadab automaatselt e-mail meeldetuletuse kui hoolduse kuupäev hakkab lähenema. Antud lahendus aitab ettevõttel tublisti aega kokku hoida ning teeb kogu info kättesaadavuse ülimalt mugavaks. Enam ei pea Excelis näpuga järge ajama, millal mingit masinat hooldada on vaja.

Jälgimine hoiab tööandja vara kauem korras

GPS võimaldab jälgimisega siduda ka motiveerimissüsteemi. Kohas, kus on mitme vahetusega töö, kaob efekt, et esmaspäeva hommikul on tõstukid katki, sest pühapäevases vahetuses on 20 aastat järjest anomaalia. Tegelikult on pühapäeval järelevaatajaid vähem ja tõstukid teevad asju, mida võib näha Youtube’is. Suurema jälgimise tulemusena on tõstukeid vaja vähem ja need püsivad kauem töökorras.

Kui palju on tõstukeid tegelikult vaja?

Kui alustada ladudes tõstukite jälgimisega, juhtub sama, mis juhtub firmaautode jälgimisel – selgub, et ettevõttel pole autosid nii palju vaja, kui neid on. Jälgimine laos näitab, kui palju on tõstukeid vaja ja kui palju kulub tööle aega. Kui ei mõõda, siis adekvaatset tulemust ei saa. Pikema ajaga on võimalik saada reaalne pilt sellest, mida tõstukid tegelikult teevad.

Lisavarustus

  1. Juhi magnetvõtme lugeja 8 eur – ühendatakse GPS seadmega ja tuvastab, kes masinat juhib.
  2. Juhi magnetvõti 2 eur – personaalne võti igale juhile, millega ennast tuvastada.
  3. Summer 3 eur – kui juht unustab ennast registreerimast, siis summer tuletab juhile tugeva piiksumisega seda meelde. Peale juhituvastust piiksumine lõppeb.

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi haldamine.