Ilmselt nõustud minuga, et kütusekulu on üks suurimaid kulusid igakuise palgakulu kõrval, moodustades kuni 25% kogu ettevõtte kuludest. Kütusekulu tasub kontrollida ja jälgida, kuna sellest võib sõltuda sinu firma edu või ebaedu konkurentide ees.

Kuidas siis GPS seadmega kütusekulu vähendada?

Tundub uskumatu, kuid kliendid väidavad, et kütuse jälgimisse tehtud investeering tasub ennast 2-3 kuuga ära ja peale seda teenitakse kasumit.

  • Kütusevargused vähenevad 90%
  • Kütusekulu väheneb 15%
  • Masinapargi efektiivsus suureneb 30%

Soovid kütusekulu kontrolli alla saada?

Küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.

Siin on viis moodust, kuidas sinu ettevõtte kütusekulu vähendame.

Ainult GPS kütusekulu kontrolliga saad võrrelda paaki jõudnud kütust ja juhi tšekke. Sellega tagad, et kütus jõuaks õiges mahus õige masina paaki. Pole harvad juhused, kus tangitakse kütust kanistrisse või isikliku auto paaki firma kaardiga.

 

Tühikäigul üle X minuti seismisel saadetakse teade nii juhile kui ettevõttele, et vähendada kütuse tarbimist. Tühikäigul töötav mootor kulutab kütust, niisama lihtne see ongi. Kõigest 10 sekundit tühikäigul kasutab mootor samapalju kütust kui mootor välja lülitada ja uuesti käivitada.

 

Keelates tööliste erasõidud peale tööaega ja nädalavahetusel väheneb kütusekulu märkimisväärselt. Siiani puudub paljudel ettevõtetel ülevaade, millega täpselt nende masinapark tegeleb tööajal, rääkimata väljaspool tööaega ja sellega puudub ülevaade ka sealt tekkivate kulude kohta.

 

GPS navigatsiooni seadmed hoiavad kokku kütust ja aega. Pole mõtet juhil lasta ringi sõita otsides õiget aadressi ja kulutada sellega kütust. Teekonna optimeerimisel ja navigeerimisel saame abiks olla GPS Logistikaga, mis jällegi vähendab läbitud kilomeetreid ja kütusekulu.

 

Autojuhi sõidustiil nagu järsud kiirendused, pidurdused ning kiiruse ületamised tekitavad mõttetult suurt kütuse tarbimist. Ökosõit annab hea ülevaate autojuhi sõidustiilist, ning vajadusel saab iga juhiga individuaalselt vestelda. Kasuks tuleb Sõidustiili analüüs, mis annab ülevaate Teie juhtide sõidustiilist.

NB! Parima videokogemuse saamiseks YouTubis valige kvaliteet 1080 HD ja vaadake videot täisekraanil. Igal videol on nii Eesti kui Venekeelsed subtiitrid.

Matemaatiline kütusekulu

Siin saame abiks olla ECO GPS seadmega, mis arvutab kütusekulu matemaatiliselt. Kütusekulu arvutamise valem sisaldab sinu masina tootjapoolseid kulunorme maanteesõidul, linnasõidul ja tühikäigul. Väga lihtsalt on näha keskmine kulu iga masina kohta, ning kas kulu ja tankimised on tasakaalus kuu lõpus.

Kütusekulu CAN BUS kaudu

Sõiduautodel, kaubikutel ja veoautodel saame kütusekulu ja tankimisi jälgida ka CAN BUS ehk auto ajus liikuvate andmete kaudu. Selleks kasutame PRO GPS seadet. Puudus seisneb selles, et auto süüte välja lülitades lülitub ka auto aju välja ning kütuse andmed kukuvad nulli. PRO seadmega saab jälgida keskmist kulu sõitudel ja tankimisi. Reaalajas vargusi selle lahendusega ei tuvastata.

Kuidas tagame täpseima kütuseanduri kalibreerimise Eestis?

Täpseima kütuseandurite kalibreerimise Eestis saavutame tänu Metroserdi poolt taadeldud etalon anumatele ja Technotoni 20 aastasele kogemusele kütuseandurite tootmisel. Rohkem infot leiad videos.

Kõige täpsema info kütusekulu ja tankimiste kohta saad eraldiseisva kütuseanduriga, mille täpsus on ±1% paagi mahust. Eraldiseiva kütuseanduri saab paigaldada vaid rasketehnikale. Selline andur tagab kütuse info 24/7 ning saadab alati SMS teate, kui kütusetase hakkab kiiresti langema. Kütuseandurile kehtib 5 aastane tootjapoolne garantii.

Tootja annab küll 5 aastase garantii, aga kütuseanduri eeldatav eluiga on üle 10 aasta. See teeb ühe aasta investeeringuks vaid 9 eurot. Kas 9 eurone investeering aastas kütuse jälgimisse tundub mõistlik?

Kas valida CAN BUS või kütuseandur?

Miks kütuse tarbimist mõõta?

Kui kütust ei mõõda, siis adekvaatset pilti ettevõttes toimuvast tavaliselt ka ei saa. GPS seade ja kütuse andur distsiplineerivad autojuhte masinatega korrektsemalt ümber käima. Kütusekulu jälgimisega on võimalik siduda ka boonus süsteem, kus kõige säästlikumale juhile makstakse preemiat. Nii on ka juhid motiveeritud kulusid vähendama. Joonistuvad välja masinad ja juhid kelle kulu on teistest suurem. Info aitab teha otsuseid nii personali kui masinapargi vallas.

Kliendid meist

Tegeleme igapäevaselt kütuse hulgimüügiga. Peale kütuse ja logistikalahenduse kasutuselevõttu vähenes veoringidele kuluv kütusekulu märkimisväärselt ja tänu logistika optimeeritud teekondadele saime loobuda kahest tsisternist. Selgus, et saame hakkama ka palju väiksema masinapargiga. Kuigi alguses arvasime, et töötame väga efektiivselt ja ei uskunud, et GPS süsteem midagi muudab, siis CarCops näitas meile kuidas saab asju veelgi efektiivsemalt teha. Ühesõnaga ühest suurimast skeptikust – minust, sai paari kuuga üks suurimaid GPS teenuse pooldajaid. Kui algselt arvasin, et tegu on kuluga, siis täna vaatan seda kui tehtud investeeringut, mis toob iga aasta meile puhast tulu ja kasvatab ettevõtte kasumit.

Kütuse andur rasketehnikale

21 märtsil kell 1.28 laekus politseile teade, et Tartus Vahi tänaval tõmmatakse kahe veoauto Iveco paakidest diislikütust välja. Sündmuskohal leidis politsei autode vahetust lähedusest kolm täis kanistrit 80 liitri kütusega ja kolm tühja kanistrit.

Tänu sõidukiomaniku kiirele reageerimisele jäi kütusevargus lõpule viimata.

Kriminaalasja menetlemise käigus selgus, et sõidukiomanik oli rakendanud omapoolsed abinõud kütusepaakide turvamiseks ning tellinud valvesüsteemi, mis saadab sõidukiomaniku telefonile sõnumi, kui kütusepaak avatakse. Tänu sellele süsteemile jõudis sõidukiomanik kiiresti sündmuskohale ja informeeris juhtunust politseid.

Kütus, mis tänu sellele valvesüsteemile jäi varastamata, on kindlasti hea kompensatsioon süsteemile tehtud investeeringu eest. Veokijuhid kasutasid veel ühte võimalust. Nad olid kaks veokit parkinud teineteise kõrvale nii tihedalt, et kütusepaagid olid vastakuti ning neile ei olnud võimalik ligi pääseda.

Kui üks auto ära sõitis, oli varas ka kohe platsis ja asus tegutsema. Õnneks ei saanud ta seda kaua teha.“

Paigalda ka enda ettevõtte autodele CarCops Autovalve süsteem, mis hoiab sind sõnumi ja e-mailiga kursis kui kütusevargad tegutsevad.

Millega veel kaitsta masinaparki kütusevaraste eest?

Ettevõtjatele ei ole võõrad kütusevargad kes himustavad nende kütust. 500 liitrise paagi tühjendamisel on ettevõtja kahju üle 500 euro. Kütusevarguse vastu pakub CarCops Autovalve ka spetsiaalset paagile paigaldatavat korki, mis teavitab ettevõtet SMS või e-maili teel kui kütusepaak avatakse öisel ajal. Lisaks on kütusekork varustatud terasest sõelaga mis teeb kütusevarguse võimatuks. Samuti aitab paagile paigaldatud kütuse nivooandur, mis kütuse järsul langemisel teavitab omanikku SMS-i teel. Investeering tasub ära juba esimese kütusevarguse ärahoidmisel.

Kütusekorgi paigalduse video

Kui soovid kütusekulu kontrolli alla saada, siis küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.

Pildigalerii