Kütusekulu kontroll tagab, et täpne kütuse kogus jõuab õige masina paaki. Kütusekulu saab kontrollida masina ajust või eraldi kütuse vardaga. Kütusepaaki valvab kütusekork ja paagi alarm.

1. UUS! Kütusepaagi valve (Kardinvalve)

Uus kütusekulu kontroll lahendus – Kardinvalve. Veokile paigaldasime mõlema paagi valveks infrapunaandurid, mis tekitavad 50 cm laiusega kardinvalve. Laiust saab muuta vastavalt kliendi soovile. Samuti paigaldasime alarmpasuna, mis ehmatab võimaliku varga ära ja äratab ka kabiinis magava juhi üles. Alarmi lahendus on ühendatud ka GPS seadmega ning juhile ja omanikule saadetakse mobiilne teavitus.

Kütusepaagid varustatakse ka alarm kleebistega mis annavad potentsiaalsele vargale hoiatuse et kütusevarguse vastane alarm on paigaldatud. Teinekord piisab vaid kleebisest ja vargad lähevad lihtsam vastupanu teed ning valivad vähemturvatud kütusepaagi.

Kardinvalve eelis on kindlasti see, et kütusevargad ei jõua isegi paagini rääkimata kütuse väljapumpamisest ning alarm annab kütusevargale kohe teada et tema tegevust on märgatud.

Küsige kindlasti personaalset kütusealarmi lahendust ka oma ettevõttele, sest juba esimese kütusevarguse ärahoidmisega on investeering kütuse jälgimisse ennast kordades ära tasunud.

Ühepaagilisele masinale 160 eur + km Paigaldus 140 eur + km (4 tundi) Kokku 300 eur + km

Kahepaagilisele masinale 230 eur + km Paigaldus 210 eur + km (6 tundi) Kokku 440 eur + km

Komplekt sisaldab: Andur (id), pasun, relee, juhtpult, kaabel, harukarp, veekindlad ühendused mis võimaldavad kabiini avada ja installatsiooni materjalid.

2. Kütuseandur ehk nivooandur

Kõige täpsema info kütusekulu ja tankimiste kohta saad eraldiseisva kütuseanduriga, mille täpsus on ±1% paagi mahust. Eraldiseisva kütuseanduri saab paigaldada vaid rasketehnikale. Selline andur tagab kütuse info 24/7 ning saadab alati SMS teate kui kütusetase hakkab kiiresti langema. Kütuseandurile kehtib 5 aastane tootjapoolne garantii.

NB! Tootja annab küll 5 aastase garantii, aga kütuseanduri eeldatav eluiga on üle 10 aasta. See teeb ühe aasta investeeringuks vaid 9 eurot. Kas 9 eurone investeering aastas kütuse kontrolli tundub mõistlik?

Kuidas tagame täpseima kütuseanduri kalibreerimise Eestis?

 

Täpseima kütuseandurite kalibreerimise Eestis saavutame tänu Metroserdi poolt taadeldud etalon anumatele ja Technotoni 20 aastasele kogemusele kütuseandurite tootmisel. Rohkem infot leiad videost.

3. Kütusekulu kontroll – Kütusekork

Kütusevarguse vastu pakume spetsiaalset paagile paigaldatavat korki, mis teavitab ettevõtet SMS-i või e-maili teel kui kütusepaak avatakse öisel ajal. Lisaks on kütusekork varustatud terasest sõelaga, mis teeb kütusevarguse võimatuks. Samuti aitab paagile paigaldatud kütuse nivooandur, mis kütuse järsul langemisel teavitab omanikku SMS-i teel. Investeering kütusekulu kontrolli tasub ära juba esimese kütusevarguse ärahoidmisega.

4. Kütuse läbivoolu mõõdik

Metsatehnikal soovitame kasutada kütusekulu kontrolliks läbivoolu mõõdikut, millel on pealevoolu ja tagasivoolu kamber. Kütuse vooluhulga mõõdik näitab päeva lõpuks täpselt, kui palju on mootor kütust tarbinud – ei mingeid kütusevardast tulevaid ebakõlasid enam. Rohkem infot siin: www.carcops.ee/ekskavaatori-gps-valve

5. Kütusekulu CAN BUS kaudu

Sõiduautodel, kaubikutel ja veoautodel saame kütusekulu kontrollida ja tankimisi jälgida ka CAN BUS ehk auto ajus liikuvate andmete kaudu. Selleks kasutame PRO GPS seadet. Puudus seisneb selles, et auto süüte välja lülitades lülitub ka auto aju välja ning kütuse andmed enam ei liigu. PRO seadmega saab jälgida keskmist kulu sõitudel ja tankimisi. Reaalajas kütusevargusi selle lahendusega ei tuvastata ja teavitus saadetakse järgmisel süüte sisselülitamisel.

6. Miks kütuse tarbimist mõõta?

Kui kütust ei mõõda, siis adekvaatset pilti ettevõttes toimuvast tavaliselt ei saa. GPS seade ja kütuseandur distsiplineerivad autojuhte masinatega korrektsemalt ümber käima. Kütusekulu jälgimisega on võimalik siduda ka boonussüsteem, kus kõige säästlikumale juhile makstakse preemiat. Nii on ka juhid motiveeritud kulusid vähendama. Joonistuvad välja masinad ja juhid, kelle kulu on teistest suurem. Info aitab teha otsuseid nii personali kui masinapargi vallas.

Soovid kütusekulu kontrolli alla saada?

Küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.

7. Kliendid meist

kütusekuluTegeleme igapäevaselt kütuse hulgimüügiga. Peale kütuse ja logistikalahenduse kasutuselevõttu vähenes veoringidele kuluv kütusekulu märkimisväärselt ja tänu logistika optimeeritud teekondadele saime loobuda kahest tsisternist. Selgus, et saame hakkama ka palju väiksema masinapargiga. Kuigi alguses arvasime, et töötame väga efektiivselt ja ei uskunud, et GPS süsteem midagi muudab, siis CarCops näitas meile kuidas saab asju veelgi efektiivsemalt teha. Ühesõnaga ühest suurimast skeptikust – minust, sai paari kuuga üks suurimaid GPS teenuse pooldajaid. Kui algselt arvasin, et tegu on kuluga, siis täna vaatan seda kui tehtud investeeringut, mis toob iga aasta meile puhast tulu ja kasvatab ettevõtte kasumit.

8. Kütusevargad tabatud

21. märtsil kell 01.28 laekus politseile teade, et Tartus Vahi tänaval tõmmatakse kahe veoauto Iveco paakidest diislikütust välja. Sündmuskohal leidis politsei autode vahetust lähedusest kolm täis kanistrit 80 liitri kütusega ja kolm tühja kanistrit.

Kriminaalasja menetlemise käigus selgus, et sõidukiomanik oli rakendanud omapoolsed abinõud kütusepaakide turvamiseks ning tellinud valvesüsteemi, mis saadab sõidukiomaniku telefonile sõnumi kui kütusepaak avatakse. Tänu sellele süsteemile jõudis sõidukiomanik kiiresti sündmuskohale ja informeeris juhtunust politseid.

Kütus, mis tänu kütusekulu kontroll valvesüsteemile jäi varastamata, on kindlasti hea kompensatsioon süsteemile tehtud investeeringu eest. Veokijuhid kasutasid veel ühte võimalust. Nad olid kaks veokit parkinud teineteise kõrvale nii tihedalt, et kütusepaagid olid vastastikku ning neile ei olnud võimalik ligi pääseda.

Kui soovid kütusekulu kontrolli alla saada, siis küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.

Pildigalerii

Kuidas kõige täpsemalt kütust jälgida?

Kõige täpsema info kütusekulu ja tankimiste kohta saad eraldiseisva kütuseanduriga, mille täpsus on ±1% paagi mahust. Eraldiseisva kütuseanduri saab paigaldada rasketehnikale. Selline andur tagab kütuse info 24/7 ning saadab alati SMS teate kui kütusetase hakkab kiiresti langema.

Kui pikk on kütuseanduri garantii?

Tootja annab küll 5 aastase garantii, aga kütuseanduri eeldatav eluiga on üle 10 aasta. See teeb ühe aasta investeeringuks vaid 9 eurot. Kas 9 eurone investeering aastas kütuse kontrolli tundub mõistlik?

Miks kütuse tarbimist üldse mõõta?

Kui kütust ei mõõda, siis adekvaatset pilti ettevõttes toimuvast tavaliselt ei saa. GPS seade ja kütuseandur distsiplineerivad autojuhte masinatega korrektsemalt ümber käima. Kütusekulu jälgimisega on võimalik siduda ka boonussüsteem, kus kõige säästlikumale juhile makstakse preemiat. Võidab nii ettevõte kui ka autojuht.