Isikliku sõiduauto kompensatsioon ja reeglistik.

Isikliku sõiduauto kompensatsioon on firmal õigus maksta 335 eurot juhatuse liikmele või töötajale isikliku sõiduauto kasutamise eest, kui sellega on tehtud tööks vajalikke sõite. NB! Sõidukompensatsioon kehtib ainult sõiduautode kohta.

Lühidalt mida teha, et isikliku sõiduauto kompensatsioon saada:

  1. Tellige ECO GPS seade siit: www.carcops.ee/tellimine
  2. Paigaldage GPS seade ise – Video juhend siin või kasutage koostööpartnerid üle Eesti
  3. Vormistage juhatuse otsus. Lae alla näidis siit: Juhatuse otsus
  4. GPS sõidupäevik täidab automaatselt era/töösõidud vastavalt kellaajale. Sõidupäeviku näidis.
  5. Läbitud kilomeetritele maksab firma Teile kuni 335 eurot kuus maksuvabalt autokompensatsiooni.

Nii lihtne ongi!

 

Isikliku sõiduauto kompensatsiooni 5 tähtsamat punkti.

1. Isikliku sõiduauto kompensatsiooni saamise eelduseks on elektrooniline sõidupäevik. Kõige lihtsam on tellida GPS seade, mis paigaldatakse autosse ja täidab GPS sõidupäeviku automaatselt Teie eest, nii et saate oma põhitööle keskenduda.

2. Isikliku sõiduauto kompensatsiooni jaoks tuleb vormistada ka juhatuse otsus. Tuleb ära märkida isikuandmed, kes saab hüvitist. Isikliku sõiduauto kompensatsiooni suurus ja aeg mille jooksul plaanitakse autokompensatsiooni maksta.

3. Isikliku sõiduauto kompensatsiooni saab maksta GPS sõidupäeviku alusel. Töösõidud märgitakse automaatselt GPS sõidupäevikusse 9:00 kuni 17:00. Väljaspool seda aega on tegu erasõitudega. Tööaega saab vajadusel muuta. Vaata videot kuidas GPS sõidupäevik toimib – YouTube

4. Isikliku sõiduauto kompensatsiooni on võimalik maksta ainult siis, kui töösõitude kohta peetakse arvestust ehk GPS sõidupäevikut. Sõidupäeviku alusel saab hüvitada töösõite kuni 30 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot ühes kalendrikuus tehtud sõitude eest.

5. Kodust tööle üldjuhul töösõit ei ole aga alates juulist 2017 võib kompenseerida ka töö ja kodu vahelist sõitu, kui vahemaa on üle 50 kilomeetri.

 

Isikliku auto kasutamise kompensatsiooni KKK

Millise sõiduki eest saab autokompensatsiooni?

Hüvitist saab maksta sõiduauto kasutamise eest, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses. Seega ei pea sõiduauto olema kasutaja isiklikus omanduses, kuid tuleb tõendada selle kasutusõigust. Kasutamisõigus on fikseeritud kas sõiduki registreerimistunnistusel või omaniku koostatud volikirjas. Sõiduautoks loetakse M1- ja M1G-kategooria sõidukeid.

Isikliku sõiduauto kompensatsiooni vajalikud dokumendid?

Hüvitise maksmiseks peab olema vormistatud tööandja kirjalik otsus.  Maksuvaba hüvitist on võimalik maksta ainult siis, kui töösõitude kohta peetakse arvestust ehk GPS sõidupäevikut.

Maksimaalne maksuvaba isikliku sõiduauto kompensatsioon?

Sõidupäeviku alusel saab hüvitada töösõite kuni 30 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot ühes kalendrikuus tehtud sõitude eest. See tähendab, et tööandja võib kehtestada ka madalama kilomeetri hinna, nt 20 senti, kuid maksuvabastuse tingimuse täitmiseks ei tohi ületada kumbagi piirmäära.

Hüvitise deklareerimine maksuametile

Isikliku auto kasutamise hüvitist maksval ettevõttel tuleb esitada makstud hüvitiste kohta maksuametile deklaratsioon INF 14, kalendriaasta peale kokku, tähtajaga järgmise aasta 1. veebruar. Deklaratsioonis tuleb ära näidata kõik makstud hüvitised, nii arvestusega kui arvestuseta – kellele maksti, kui palju maksti ja vastava auto registrinumber.

Kas infot jäi väheks?

Vaata ka www.emta.ee ja www.pilvebyroo.ee

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma sõiduautole telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sõidupäeviku pidamine.