Kütusekulu liiga suur? Kütusekulu kontroll aitab veenduda, et kütus jõudis õiges koguses õige masina paaki. Paigaldame GPS seadmed koos masina ajust kütuse info lugejaga.

NB! Parima videokogemuse saamiseks YouTubis valige kvaliteet 1080 HD ja vaadake videot täisekraanil. Igal videol on nii Eesti kui Venekeelsed subtiitrid.

Meie poole pöördus ettevõte sooviga jälgida kütusekulu kaubikutel. Ettevõttel oli 10 kaubikut ja igas kaubikus oli kütusekaart. Sooviti jälgida masina aju kaudu reaalseid tankimisi, ehk mis mahus jõuab kütus kaubikute paakidesse.

Kütusekulu info auto ajust.

Paigaldasime kümnele kaubikule GPS jälgimise ja ühendasime CAN BUS info lugeja auto aju juhtmetega. Nüüd on kliendil näha reaalajas odomeetri näit, keskmine kütusekulu, kütuse tase paagis ja tankimised liitri täpsusega.

kütusekulu kontroll

Milline juht sõidab millise masinaga?

Lisaks sooviti ka juhituvastust, mis näitaks igal ajahetkel, kes parasjagu millise masinaga sõidab. Logistika muutus tänu sellele palju lihtsamaks kuna kadus ära vajadus juhtidele helistada, et täpsustada, kus ta parasjagu asub ja millal jõuab.

Kütusekulu vähendamine 600 liitrit kuus.

Huvitavad sündmused aga hakkasid arenema kohe esimesel kuul. Saatsime kliendile aruande, mis näitas esimese kuu jooksul toimunud tankimisi koos kellaaegade ja asukohtadega. Klient oli hämmingus kuna meie aruanne näitas kordades vähem tankimisi kui oli kütusefirma arvel.

Saime kliendiga kokku ja vaatasime kõik GPS süsteemi poolt registreeritud ja kütusefirma arvel olevad tankimised üle. Kliendil oli tõesti põhjust muretsemiseks, sest ühe kuu jooksul oli võetud erinevate kütusekaartidega rohkem kui 600 liitrit kütust ning see ei olnud jõudnud ettevõtte masinatesse.

kütuse tankimine

Kütusekulu kontroll – kui palju tangiti?

Klient palus kütusefirmalt videosalvestisi, mis näitaks kõikidel tankimistel, millise registrinumbriga autot on tangitud. Üllatus oli suur kui selgus, et üks tööline oli juba pikema perioodi jooksul tankinud oma isiklikku autot firma erinevate kütusekaartidega.

Kasutati erinevaid kaarte, et mitte silma paista ja ilmselt pumbati garaažis kütus mahutitesse, millega see hiljem edasi müüdi. Ilmselgelt ei tarbi ükski sõiduauto kuus 600 liitrit kütust pelgalt viie kilomeetri läbimisega tööle ja tagasi.

Miks jälgida tankimisi?

Kui arvate, et sellised lood olid võimalikud vaid 90-ndatel, siis tegelikult on kurb tõdeda, et selline on ka reaalsus 2020. aastal. Tööline lasti loomulikult päeva pealt lahti ja selgus, et pea terve aasta vältel oli kütust sellise skeemiga vasakule pandud.

Kui arvestada, et ühe kuuga tekitati kahju 600€, siis võib eeldada, et aastane tekitatud kahju võis küündida juba kuni 7 200 €-ni. Ilmselt vastavad numbrid juba ise küsimusele, miks on vaja kütust üldse jälgida.

Investeering kütuse jälgimisse.

Antud firma suhtumine oli alguses, et meil on kõik väga ausad ja pikalt töötanud mehed, kelles oleme kindlad aga logistika parandamiseks kui juba GPS jälgimise võtame, siis jälgime ka kütust. Nagu näha tehti väga õige otsus, tänu millele hoiab ettevõte nüüd kuus kokku 600€ väärtuses kütust.

Olime kütusevargustest kuuldes väga üllatunud. Ettevõttes on palju masinaid ja töölisi ning kõike ei suuda pidevalt kontrollida. Tänu CarCopsi lahendusele saime kütuse ja meeste tööaja kontrolli alla. Investeering GPS ja kütuse jälgimisse tõi sõna otseses mõttes meile juba peale esimest kuud raha sisse, mis muidu oleks ettevõttest suurema kütusekulu näol töölise taskusse läinud. Peale sellist kogemust soovitan kõikidel ettevõtetel võtta kaubikute kütusekulu kontrolli alla. See toimib!

Peale lahenduse paigaldust

Nüüd on ettevõttel täpselt näha päeva, nädala, kuu või aasta lõikes milline masin on läbinud kui palju kilomeetreid ja milline masin on tarbinud kõige rohkem kütust. Info on 21 sajandi valuuta – pane see enda ettevõtte heaks tööle, et oleks võimalik teha paremaid otsuseid näiteks masinapargi uuendamise osas.

kütusekulu ja läbisõit

Sõidustiili analüüs (ECO driving)

Kas allpool olevalt pildilt leiad juhi, kes vajab täiendkoolitust?

Iga ettevõte saab sarnase nimekirja koostada oma juhtide sõidustiili põhjal ja iga kuu edetabeli riputada infotahvlile. Kui iga kuu parima sõidustiiliga juhile antakse preemiat on kõik juhid huvitatud sõitma eeskujulikult. Kõige kehvema sõidustiiliga juht pannakse kaassõitjaks üheks päevaks kõige paremale juhile, et kehva sõidustiiliga juht õpiks kuidas peab sõitma. Antud masina kütusekulu oli teistest suurem ja sõidustiili analüüs näitas selgelt, et põhjus on juhis mitte masinas.

Sõidustiili analüüs ECO driving

 

Sõidustiili analüüs detailsemalt

Juhi sõidustiili hindamine on küll kena, aga kuidas selline hinne tekib?

Allpool oleval pildil on näha, et iga masina sõidud saab eraldi lahti võtta ning vaadata milliste rikkumiste pärast on selline hinne kujunenud. Hinnatakse kolme parameetrit – järsk kiirendus, järsk pidurdus ja liiga suur kiirus kurvis. GPS seadme sisene G-andur jälgib sõidustiili ja registreerib rikkumised automaatselt ning hindab sõidustiili selle põhjal täiesti erapooletult.

Sõidustiili raport ECO driving

Pikemalt säästlikust sõidustiilist saab lugeda siit: Sõidustiil säästlikumaks

 

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma masinapargile telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi haldamine.