Soovid näha mahuti kütusetaset reaalajas ja saada teavituse kui kütust vaja juurde tellida? Mahuti valve jälgib kütusetaset, registreerib tankimised ja teavitab tühjenemisest.

kütuse mahuti valve

Kliendi soov oli ettevõtte territooriumil oleva kütuse mahuti tankimised ja kütusekulu kontrolli alla saada. Eesmärk oli saada ülevaade, kes tangib, kui palju ja millisesse masinasse.

Kütuse mahuti nivooandur

kütusekulu

Esmalt mõõtsime kütuse mahuti sügavuse ja tellisime kliendile vajamineva erimõõdulise anduri. Anduri maksimaalne pikkus on 6 meetrit. Paigaldasime anduri ja kalibreerisime selle esimesel mahuti täitmisel. Kütuse nivooandurile kehtib 5-aastane tootjapoolne garantii.

Tootja annab küll 5-aastase garantii, aga kütuseanduri eeldatav eluiga on üle 10 aasta. See teeb ühe aasta investeeringuks vaid 9 eurot. Kas 9-eurone investeering aastas kütuse jälgimisse tundub mõistlik?

Kütuse pumba blokeering

Paigaldasime kütuse pumba toiteahelale relee, mis katkestas kütuse pumba töö ja enam ei saanud igaüks nii lihtsalt kütust võtta. Paigaldasime tankurile ka magnetvõtme lugeja ja iga tööline sai isikliku magnetvõtme. Kui tööline ennast magnetvõtmega tuvastas, siis aktiveerus relee ning kütusepump hakkas tööle. Nüüd oli täpselt näha, kes tankis, kui palju ja millisesse masinasse.

Voolu katkestus

GPS seadmel on sisene aku ja iga kord kui on voolu katkestus, lülitub lahendus sisese aku peale ning annab sulle elektrikatkestusest koheselt teada kas e-mail või SMS teel.

Millal kütust tellida?

Kas mõõdad mahuti kütusetaset puupulgaga või arvutad keskmise kulu järgi? Igal juhul annab parema ülevaate kütuseandur, mis näitab reaalajas liitreid ja % paagi mahust. Samuti lepime iga kliendiga kokku millise X taseme pealt saadame automaatse e-mail/SMS meeldetuletuse kütuse tellimise kohta.

Tankuri loendur

Kui kliendile jääb väheks kütusevarda täpsusest siis on alati võimalik lisada tankurile ka läbivoolu loendur, mis näitab väga täpselt tangitud kütuse kogust. Seda lahendust oleme kasutanud bussifirmade platsil olevatel tankuritel, et saada kütusekulu ja tankimised maksimaalse täpsusega kontrolli alla.

Kütusetankuri läbivoolu mõõdik

Kütuse raport

Kütuseraportist on täpselt näha millal ja kui palju kütust mahutisse tangiti ja mis kogustes keegi välja tankis. Visuaalne graafik annab hea ülevaate päeva, nädala või kuu lõikes. Samuti näeb juhi nime, kellaaega, liitreid ja millisesse masinasse tangiti.

Varguse teated

Kütusevarguse teated teeme nii, et kui öösel mahutitest kütust ei tangita, siis määrame ära ajavahemiku kokkuleppel kliendiga näiteks 22:00-06:00 ja kui selles ajavahemikus kütusetase langeb saate koheselt SMS teate. Päevasel ajal aga oleks need teated mitteaktiivsed.

Näited maailmast

Sarnast lahendust kasutavad ka suured mobiilioperaatorid nagu Vodafone Aafrikas. Sealsel kontinendil on elekter väga ebastabiilne ja sellepärast kasutatakse GSM jaamadel iseseisvaid generaatoreid koos suure kütusemahutiga.

Tihti aga asetsevad GSM tugijaamad eraldatud paikades, mida külastavad kütusevargad. See omakorda teeb teenuse kättesaadavuse ebastabiilseks. Generaatoritele paigaldati kütuse nivooandurid, mis annavad koheselt teada kui kütusevargad tegutsevad. GPS loeb veel generaatori töötunde ja jälgib tehnilist seisukorda.

Klientide kogemused

Kasutame lahendust kõikidel rendigeneraatoritel. Väga hea näide, kuidas CarCops muutis meie elu lihtsamaks on suvisest Viljandist. Iga aastasel Viljandi pärimusmuusikafestivali jaoks rendime generaatoreid, mis peavad pidevalt töötama ja need asuvad linnas eri paikades.

Eelmistel aastatel pidime teatud intervalli järel käima generaatorite paakides kütusetaset puupulgaga kontrollimas või uuematel generaatoritel vaatama näidiku pealt ja vajadusel kütust lisama – ühesõnaga üsna tüütu tegevus.

Sellel aastal sain rahulikult Viljandi Centrumi hotellis pikutada ja kontrollida kõikide generaatorite kütusetaset mugavalt oma nutitelefonist. Kui midagi jäi mulle märkamata, siis CarCops saatis kriitilisest kütusetasemest SMS teate ja kohe teadsin, et on aeg generaatorit tankida.

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma mahutile telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu mahutite haldamine.