CAN BUS on infokanal, kus liiguvad Teie masina andmed nagu kütusetase, kütusekulu, mootori info, läbisõit, telje koormus jpm.

Põhiliselt soovitakse CAN BUS lahendust kasutada kütuse jälgimiseks. Kütust jälgime viie parameetri alusel:

 • kütusetase liitrites
 • kütuse % paagi mahust
 • kütuse hetke kulu
 • kütuse ökonoomsus
 • keskmine kütusekulu.

Auto aju info näitab selgelt millise masina keskmine kütusekulu on kõige suurem ning aitab teha otsuseid masinapargi uuendamisel.

Infokanali külge ühendatakse GPS seade kontaktivabalt, nii jääb masina garantii alati kehtima.

Soovid kütusekulu kontrolli alla saada?

küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.

Mis on CAN BUS?

See on infokanal milles liigub terve auto informatsioon. Välja töötatud 1983 aastal Robert Boschi poolt. Ühendades CAN lugeja selle infokanali külge muutuvad kõik masina elutähtsad näitajad omanikule nähtvakas.

 

CAN BUS info Lisainfo
Kütusekulu Veose temperatuur
Läbitud kilomeetrid Aku pinge
Pedaalide asend Virtuaalne odomeeter
Sõiduki koormus (iga telg eraldi) Süüde sees/väljas
Kiirus Kütusekork avatud/suletud
Mootori pöörded (RPM) Juhiuks avatud/suletud
Kütusetase paagis Sõiduki alarm
Mootori töötunnid Seisuaeg/sõiduaeg
Kilomeetrit järgmise hoolduseni Rehvirõhk
Mootori jahutusvedeliku temp. Turborõhk
Õlirõhk Salongi temperatuur

Millistest autodest saab CAN infot lugeda?

Alates 2006 aastast on üle 50% veoautodest varustatud CAN tehnoloogiaga. Kui soovite täpsemalt teada saada kas Teie sõidukil on CAN tugi olemas saatke meile auto tootja, mudel, aasta ja VIN kood.

Kuidas CAN BUS-iga raha teenida?

 • Info võimaldab kindlaks teha milline juht on kõige ökonoomsema sõidustiiliga, ning näiteks maksta iga kuu selle pealt juhile preemiat, kes sõidab kõige ökonoomsemalt.
 • Tõusvate kütusehindadega on kütusekulu jälgimine ja kontrolli all hoidmine väga oluline. Aitab kindlaks teha juhi kelle kütusekulu on teistest suurem ning saata ta täiendkoolitusele.
 • Kütusevargused on igapäevane nähtus. Igakord kui paagist kütust varastatakse saadetakse sellekohane SMS sõnum.
 • Kontrollida juhte kes toovad kütuse tšekid kontorisse, et kas paaki ikka jõudis sama palju kütust kui tšeki peal kirjas.
 • Distsiplineerib juhte
 • Annab detailse ülevaate mis toimub Teie masinapargis, ning vanad masinad mis tarbivad kütust rohkem välja vahetada uuemate vastu või remonti saata.
 • Masinapargi diagnostika distantsilt. Näiteks kui mõni näitaja peaks väljuma määratud piiridest saadetakse Teile kohe sellekohane teade. Õlirõhk langeb kahtlaselt madalale siis saadetakse Teile SMS sõnum ning koheselt teavitatakse ka juhti, et ära hoida suuremat kahju.

Kuidas CAN info kuvatakse?

Kuidas erinevate väärtuste info kuvatakse?

Teid huvitavad väärtused nagu kütusetase, kiirus, mootori pöörded jne saab vaadata graafikuna või tabelis.

Kütusetaseme täpsus +/- 3% paagi mahust, kui lugeda andmeid sõiduki olemasolevast kütuseandurist. CarCops ei vastuta kliendi sõiduki kütuseandurist tulenevate andmete ebatäpsuse eest.

Kui soovitakse saavutada täpsust +/- 1% paagi mahust, siis on vaja paigaldada paagile lisaandurid ja need kalibreerida.

 

Lisaandurite paigaldus kahepaagilisele masinale.

Kütuseandur on mõeldud veoautodele, bussidele, rasketehnikale ja diisel generaatoritele. Kütuseandur paigaldatakse CarCops Autovalve ametliku esindaja poolt. Kütuseandur kalibreeritakse igale sõidukile individuaalselt ja paigaldatakse koos GPS seadmega, mis edastab CarCops Autovalve serverisse andmeid paagis oleva kütuse kohta.

Kui soovid kütusekulu kontrolli alla saada, siis küsi kindlasti personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi ja kütusekulu jälgimine.