Soovid teada, mida teevad masinad tööajal, väljaspool tööaega või öösel? Masina videovalve annab 360° ülevaate masinaga toimuvast, nii juhile kui firmale.

Kliendi soov oli varustada rasketehnika videovalvega nii, et õnnetuse või probleemi korral oleks olemas videomaterjal kogu sündmustikust. Samuti sooviti kõrvaldada kõik pimedad nurgad ja autojuhi töö Tallinna kitsastel tänavatel lihtsamaks muuta.

Kuidas videovalve töötab?

Paigaldame ilmastiku- ja põrutuskindlad kaamerad masinale ning monitori autojuhile salongi. Masinasse paigaldame vastavalt kliendi soovile kõvaketta, mis salvestab kõik videod kettale. Paigaldame ka vastava WiFi modemi, mille kaudu saab klient autos asuvasse kõvakettasse sisse logida ja vaadata reaalajas videot või ajalugu maha mängida.

Videote vaatamine

 

Kui palju saab salvestada 500 GB kettale?

Kõik oleneb video kvaliteedist. Mida kõrgem kvaliteet seda vähem mahub ja mida madalam kvaliteet seda rohkem mahub.

 • Kõige parema kvaliteediga: 142 tundi ehk 6 päeva (kvaliteet 1; Res. D1; 25/30fps);
 • Keskmise kvaliteediga: 1164 tundi ehk 48 päeva (kvaliteet 8; Res CIF; 25/30fps);
 • Kui soovite kõige pikemat salvestusaega: 1862 tundi ehk 77 päeva (kvaliteet 8; Res CIF; 1fps).

Vastavalt sinu video kvaliteedi ja pikkuse soovile seadistame ka optimaalseima kvaliteedi. Näiteks prügiautodel saame salvesti ühendada tagumise hüdraulikaga ja igakord kui prügikasti tühjendatakse, salvestatakse see tegevus kõvakettale. Sellise seadistusega hoidis klient ära ebavajaliku videote salvestamise.

Videovalve salvesti

rasketehnika videovalve salvesti

 • Universaalne ja sobib nii 12V/24V masinatele;
 • Voolutarbimine kõigest 8W;
 • Võimaldab ühendada 4 kuni 8 kaamerat;
 • Taassalvestusfunktsioon, mille käigus vanad videod salvestatakse üle kui kõvaketta maht on täis;
 • Salvesti ühendustes kasutatakse lennunduses kasutatavaid pistikuid, mis tagavad kõrgeima kvaliteedi ja töökindluse;
 • Kaks salvestit tagavad võimaliku rikke korral alati videode olemasolu.

Miks on vaja 360° videovalvet?

Suvesangarid testisid reaalselt, mis asi on veokitel pime nurk ja mis olukordades see tekib. 360° kaamerad eemaldavad kõik pimedad nurgad ning aitavad autojuhil paremini manööverdada. Lahendus vähendab oluliselt kokkupõrgete ohtu.

Autosõit OÜ Priit Tuuna ütles, et oleks drooniga kaamera auto kohal, siis oleks vaade veel parem. CarCops Autovalve tuli Priidu soovile vastu ja nüüd saab iga ettevõte oma masinate kohale põhimõtteliselt sama 360° vaate nagu isikliku drooniga.

WiFi kaudu videote üleslaadimine

videovalve wifi võrk

Kui kliendil on näiteks masinate parklas olemas WiFi võrk ja masinad pargitakse igapäevaselt ühte parklasse, siis saab kõik videod soovi korral üle WiFi võrgu laadida ka kliendi serverisse. Eeldusel muidugi, et kliendil on parklas WiFi ruuter masinatest 25-40 meetri kaugusel ja oma server. 1h video üleslaadimiseks kulub ligikaudu 15 min, kui kasutada 2,4 GHz WiFi võrku.

3G kaudu videote reaalajas vaatamine

Veoauto bussi rasketehnika videovalve

Videote üleslaadimine on võimalik ka mobiilivõrgu kaudu. Suure andmemahu tõttu me seda siiski ei soovita, kuna andmeedastuse tasud võivad tulla päris hiiglaslikud kui kõik videod üle mobiilivõrgu serverisse saata. Pigem soovitame ainult vajaliku videolõigu alla laadida või kasutada reaalajas pildi jälgimiseks. Selle vairandi plussiks on 24/7 reaalajas jälgimise võimalus isegi kui masin pargib väljaspool WiFi leviala.

Miks valida rasketehnika videovalve?

Kui tavalahenduse pakkujate valvekaamera lakkab töötamast või kui süüde väljas, siis antud lahendus jätkab tööd ka süüte välja lülitamisel. Lahendusel on aku kaitse, mis lülitab süsteemi välja kui aku tase langeb kriitilise piirini, nii on alati käivitusvool masinal olemas. Aku võib tühjeneda kriitilise piirini 3-4 päevasel seismisel kui salvestada 24/7. Jämedalt võttes: aku 1A=1h salvestuse aega.

Hooldus

Süsteem tuvastab automaatselt probleemid ja teeb iseseisvalt vajadusel süsteemile restardi. Puudub vajadus iga väikese tõrke korral kohale sõita ja manuaalselt restart teha.

Prügiauto videovalve

Prügiautodele soovitame 4 kaamerat, mis tekitavad ümber auto 360-kraadise vaate. Autojuht näeb ekraanil oma autot justkui hõljuks auto kohal tema isiklik droon. Pürgiautod sõidavad enamus ajast linnas väga kitsastes oludes ja selline lahendus eemaldab kõik pimedad nurgad. Hinnaks 1075 eurot.

Lisana saab juurde võtta ka salvesti, mis paigaldatakse masinasse ning võimaldab üle 3G või WiFi jälgida pilti reaalajas või tagantjärele. Hinnaks 775 eurot.

Bussi kaameravalve

Ühistranspordi videovalve. Minimaalselt sobib bussile 1 kaamera ja salvesti, kui soovitakse jälgida bussijuhi tegevusi nagu piletimüük, klienditeenindus jne. Salvesti saab ka tööle panna vaid bussi uste avades ja töötab teie valitud X minutit peale uste sulgemist. Selliselt salvestatakse vaid piltimüügi tegevused ja välditakse ebavajalike videote salvestamist nagu näiteks pikemad sõidud. Salvesti võib töötada ka 24/7 ja salvestada videod öösel parkides. Ühe kaameraga lahendust saab lisaks kasutada tagurduskaamera lahendusena.

Veoauto videovalve

Rekka videovalve. Kui on tegu sadul tüüpi veoautoga või mitmest haagisest koosneva sõidukiga, siis kasutame tagumise kaameraga juhtmevaba ühendust, mis tagab reaalajas pildi juhile.

Mis tehnikale veel sobib?

Lahendus sobib pügiautodele, veoautodele, bussidele, metsatehnikale, haagissuvilatele, kaubikutele, ekskavaatoritele, traktoritele, kombainidele, tänavapuhastuse masinatele jne. Paigaldusele peab arvestama 6-8 tundi ühe masina kohta.

WiFi võrk ja server

Kui kliendil on vaja luua territooriumile või parklasse WiFi võrk, mille kaudu saadetakse videod kliendi serverisse, siis aitame nii võrgu projekteerimisel/ehitamisel kui ka serverite valikul. Kirjelda enda soovitud tulemit ja teeme selle teoks!

Videovalve hinnad

 1. 7″ monitor juhile ja 4 kaamerat saavutamaks 360° vaade ümber masina – 1 075 eurot
 2. Digitaalne salvesti 4 kanaliga, WiFi, GPS, 500Gb HDD, 32Gb SD, 12-24v – 775 eurot
 3. 5″ monitor juhile ja 1 tagurduskaamera – 154 eurot

Klient saab ise endale nendest komponentidest kokku panna, kas ainult tagurduskaamera lahenduse, 360° vaate autojuhile ilma või koos salvestusega üle WiFi võrgu mahamängimise ja reaalajas jälgimisega. Valida saab kaamerate arvu ühest kuni kaheksani olenevalt vajadustest.

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma masinapargile telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu autopargi haldamine ja juhtide igapäevane töö.