Alkolukk on seadeldis, mis paigaldatakse sõiduautosse, bussi või veoautosse ja takistab, kas joobes või jääknähtudega juhil, mootori käivitamist.

Alkolukk võimaldab katkestada masina starter nii, et masinat ei saa kuidagi käivitada ennem kui juht on oma kainust tõestanud.

Kes alkolukku kasutavad?

Soomes ja Rootsis on alkolukk kasutusel nii karistusvahendina (roolis purjus peaga vahele jäänud juhtidel on võimalus valida juhtimisõiguse kaotuse asemel kohustusliku alkoluku paigaldamine) kui ennetusvahendina – lukud on paigaldatud paljudele taksodele, bussidele ja ohtlikke veoseid transportivatele veokitele nagu näiteks kütuse tsisternid.

Miks lisada veel GPS valve?

Kui klient soovib saada alkoholijoobes juhist SMS või e-mail teadet, siis on mõistlik alkolukk siduda ka GPS seadmega. Lisaks masina asukohale, kiirusele ja muudele parameetritele saadab GPS ka teate kui joobes juht on alkoluku poolt tuvastatud ning proovib masinat käivitada.

Kui ettevõttele saadetakse vastav teavitus, saab operatiivselt tegutseda ja ohtlik juht võimalikult kiiresti roolist eemaldada. Kui alkolukk ei ole GPS seadmega ühendatud, siis ettevõttele vastavat infot ei laeku. Juht lihtsalt ei saa masinat käima.

Kuidas lahendus töötab?

Masina süüte sisselükkamisel aktiveerub ka alkolukk, mis palub juhil vastavasse andurisse puhuda. Kui juhi kainus on tuvastatud, lülitub sisse masina starter. Nüüd on võimalik juhil masin käivitada ning sõitu alustada.

Peale süüte välja lülitamist on juhil 15 minutit aega masin uuesti käivitada. Kui juht ei jõua selle aja sisse, siis palub alkolukk teha kordustesti, et veenduda juhi kainuses.

Statistika

Politsei eemaldab liiklusest 100 joobes juhti päevas, seega võib öelda, et olukord on päris hull. Suurettevõtted, kellel on suured masinapargid ja juhid üle Eesti, on väga raske kõike kontrollida. Siin aitabki alkolukk, mis kontrollib juhtide kainust üle Eesti ja enne igat sõitu.

 

alkolukk bussil

 

Kui nüüd mõelda, mis kahju võib tekitada üks purjus juht, siis alkoluku hind on sellest vaid murdosa. Ettevõtjad usaldavad juhi kätte masina, reisijad või kauba ja ka firma maine, seega tasuks hoolitseda, et juhid oleksid kained.

Maanteeamet

Maanteeamet hakkas alkolukke nõudma just esmajärjekorras bussifirmadelt, kus riigihankesse lisati alkoluku olemasolu eest lisapunkte. Näiteks alkolukke kasutavad juba aastaid nii GOBus kui Sebe.

Lennukid

Vähesed inimesed ilmselt on kursis, et ka lennukitel on kasutusel alkolukud ja kapten peab alati oma kainust tõestama.

Alkolukuga võtmekapp

Kuna alkolukk on päris kulukas igasse sõidukisse soetada siis CarCops pakub ka kuluefektiivsemat lahendust ettevõtte võtmekapile, mis varustatakse alkolukuga. Puhuma peab nii võtmete väljastamisel kui ka tagastamisel. Selline lahendus sobib pigem bussifirmadele, kullerfirmadele, taksofirmadele, transpordifirmadele jne.

Personaalne pakkumine

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma ettevõttele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi haldamine!