Soovid teada mis on kaubaruumi temperatuur? Temperatuuri jälgimine kaubaruumis annab kindluse, et kauba transport toimub kokkulepitud temperatuuril.

Korrektne temperatuur kaubaruumis on muutumas üha olulisemaks eriti just külmutatud või jahutatud kaupade osas nagu kala, jäätis, lilled ning teised temperatuuritundlikud kaubad.

Kui kauba väärtus on üle 20 000 euro ning kohale jõudes avastatakse, et kaup on üles sulanud, kas rikkis agregaadi või lahtise ukse tõttu on kahju märkimisväärselt suur. Sellise väärtusega kaubal tasub kindlasti silma peal hoida ning lubatust suurema või väiksema temperatuuri korral lasta süsteemil saata SMS nii juhile kui ettevõttele.

Täiendav temperatuuriandur

Temperatuuri jälgimiseks kaubaruumis sobib ideaalselt eraldiseisev temperatuuriandur. Lisaks soovitame ka uste andureid, mis aitavad kiirelt kindlaks teha temperatuuri languse/tõusu põhjuse ning avastada vargusi öisel ajal.

Olemasolev külmutusseade

temperatuur

Küsi personaalset pakkumist juba täna!

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma termomasinatele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi haldamine.

Temperatuuri jälgimiseks ja edastamiseks sobivad ka olemasolevad külmutusseadmed nagu Thermo King, Optitemp ja Carrier. Antud külmaseadmetest saab täpsema informatsiooni nagu näiteks välisõhk, kaubaruumi temperatuur (reaalne/nõutud), tööreziim (pidev, automaatne, sulatus), mootori töötunnid ja diagnostika andmed.

Kõiki neid andmeid näeb peale autojuhi ka logistik reaalajas. Temperatuuri jälgimine aitab tuvastada probleeme juba algfaasis ning aitab leida kiired lahendused.

Temperatuuritundliku kauba temperatuuri tasub jälgida nii enda kui klientide meelerahu huvides. Lisaks SMS teated öisel ajal uste avamisest ning teated juhile lahtisest uksest, kui see on avatud rohkem kui X minutit või kui kaubaruumi uks on jäänud laht ning alustatakse sõitu.

Teeme lisakasutajad ka sinu koostööpartneritele, kes saavad veenduda, et nende kaupa on transporditud kokkulepitud temperatuuril. Sellega tõstate kindlasti oma ettevõtte usaldusväärsust.

temperatuur

Murekoht ei ole tavaliselt pikkades teekondades vaid ikkagi kauba peale ja maha laadimisel, mil temperatuur tõuseb või langeb kiirelt olenevalt aastaajast. On olnud ka juhuseid kus krõbeda külmaga on kaubaruumis lilled lihtsalt külmunud.

Sellisel juhul vastutab muidugi vedaja. Samas  jäätise temperatuur ei tohi transpordil üle –18 °C tõusta, kuna hakkavad moodustuma jääkristallid. Lihal võib temperatuur aga lühiajaliselt –15 °C-ni kerkida.

Probleemne on just kauba mahalaadimise osa, kuumal perioodil on mõttekam kaupu ladustada veoki küljeukse juures, kust neid kiiremini kätte saab.

Veofirma peab iga veose puhul esitama ka külmutusagregaadi väljaprindi, mis tõestab transpordi ajal olnud kaubaruumi temperatuuri.

Alati tasub veenduda, et kaup oleks korrektselt pakendatud ja hoiaks oma temperatuuri. Veoseruumi temperatuuri saab autojuht jälgida ka oma nutitelefonis. Kauba ladustamisel autosse tasub kindlasti jätta kauba vahele piisavalt ruumi, et temperatuur olek kauba ümber ühtlane ja toimuks õhu ringlus.

Temperatuuri jälgimine ja nende punktide kasutusele võtmine aitab oluliselt toiduainete kvaliteeti ning säilivust veoprotsessi jooksul tagada. Temperatuuritundliku kauba veol peab olema veokid veterinaar- ja toiduameti poolt tunnustatud ja juhtidel nakkushaiguste kontroll kindlasti tehtud.

Rohkem infot leiad siit

Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma termomasinatele telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu masinapargi haldamine.

Pildigalerii