Sõidumeerik. Digitaalse sõidumeeriku ja juhikaardi allalaadimine kontorist lahkumata. Digitaalne sõidumeerik (tahhograafi) andmete allalaadimine annab hea ülevaate autojuhi töö- ja puhkeajast, mis omakorda aitab kontoris logistikat paremini planeerida.

CarCops genereerib ainukesena Eestis Teile virtuaalse ettevõtte kaardi. Digimeeriku juhikaardi taotlemine on endiselt vajalik.

 

Kuidas tahhograafi lahendus täpsemalt töötab?

1. Ettevõtte masinatesse paigaldatakse tasuta GPS seadmed, mis lisaks tahhograafi andmetele suudab näidata üle 20 aju parameetri reaalajas nagu kütus, adblue, juhi tööaeg jne ning järgmist hoolduse aega.

2. CarCops genereerib Teile virtuaalse ettevõtte kaardi.

3. Määrame allalaadmise ajad 28 ja 90 päeva ning edaspidi toimuvad allalaadimised ja salvestamised CarCops serverisse automaatselt. Nii lihtne see ongi. Ei mingit masinatevahel jooksmist enam.

Kui juba kasutada GPS jälgimist, siis tasuks sellest võtta maksimum ja kasutada kõiki lisavõimalusi nagu aju andmete (CAN BUS) lugemist ja tahhograafi andmete allalaadimist. Pelgalt täpp kaardil ei ole juba ammu enam see, mis annaks Teile konkurentsieelise samas valdkonnas tegutsevate ettevõtete ees.

Tahhograafi ja juhikaardi allalaadimine nüüd üle õhu, ilma, et seda oleks vaja teha igakord manuaalselt. Kui ettevõttes on 25 masinat üle Euroopa pidevalt sõidus, siis iga kuu pead võtma juhikaardid ning alla laadima sinna salvestatud andmed. Masinate tahhograafist peab sinna salvestatud andmed alla laadima iga 90 päeva möödudes.

Kuidas andmed alla laadida kui masinad mööda Euroopat laiali?

Digimeerik asendab alates 1. maist 2006 analoogmeerikut ehk peale seda kuupäeva toodetud veokitel kasutatakse ainult digimeerikut (arukas sõidumeerik). See tähendab, et tahhograaf on peale seda kuupäeva varustatud CIPF plokkiga, mis võimaldab distantsilt alla laadida DDD faile. Analoog tahhograaf seda aga ei võimaldanud.

Andmed, mis salvestatakse tahhograafist, laetakse alla perioodiliselt CarCops serverisse ning vajadusel saab tahhograafi andmed esitada mugavalt DDD faili formaadis Maanteeametile.

NB! Parima videokogemuse saamiseks YouTubis valige kvaliteet 1080 HD ja vaadake videot täisekraanil. Igal videol on nii Eesti kui Venekeelsed subtiitrid.

Võtke meiega ühendust!

Võtke meiega ühendust 55 900 656, info@carcops.ee ning muudame digitaalse sõidumeeriku andmete haldamise lihtsamaks.

CarCops rakendusega luuakse virtuaalne ühendus ettevõtte kaardi ja digitaalse sõidumeeriku vahel olenemata masina asukohast, ning tehakse ettevõtte kaardi autoriseerimine. Sarnaselt sellele, kuidas ettevõtte kaart sisestatakse füüsiliselt sõidumeeriku kaardilugejasse ja laetakse alla sõidumeeriku ja juhikaardi andmed. Nüüd aga saad seda teha kontorist lahkumata.

Digitaalne sõidumeerik annab hea ülevaate töö ja puhkeaegadest kinnipidamise kohta ning reaalajas on näha logistikule, kui palju tööaega on autojuhil jäänud täna, käesoleval nädalal ja kahe nädala jooksul. Seda kõike selleks, et autojuhi tööaega mitte ületada ja kõik tellimused saaks õigeaegselt teenindatud. Sõidumeeriku info aitab logistikul autojuhtide tööaega palju paremini planeerida.

Veoettevõtted peavad perioodiliselt, vähemalt iga 90 päeva järel, salvestatud andmed sõidumeerikust (massmälust) alla laadima. Sama kehtib ka juhikaardi kohta, millelt tuleb andmed alla laadida vähemalt iga 28 kalendripäeva järel.

Siin ongi abiks CarCops distantsilt sõidumeeriku ja juhikaardi allalaadimise võimalus. Kuna masinad on pidevalt sõidus, aitab lahendus ükskõik millises maailma osas asuva masina sõidumeeriku DDD faili alla laadida kasutades selleks mobiilside võrku.

 

Olulisemad nõuded seoses töö ja puhkeajaga:

 • sõiduaeg 9 tundi
 • peale 4,5 tunnist sõiduaega 45-minutiline vaheaeg
 • ööpäevane regulaarne puhkeaeg 11 tundi
 • regulaarne iganädalane puhkeaeg 45 tundi

Kuid need on vaid mõned sadadest reeglitest, eranditest ja erijuhtudest, mis sõitmise ajal võivad ette tulla. Seetõttu on oluline mitte ainult sõidumeeriku andmete allalaadimine, vaid ka nende õige analüüsimine. Seetõttu ongi abiks digitaalse sõidumeeriku analüüsitööriist, nagu Tachogram.

Mis on Tachogram?

Tachogram on spetsiaalne kõik ühes sõidumeeriku andmete analüüsitööriist ja ülevaade ettevõttes. Selle platvormi aluseks on kõik EL-i sõidumeeriku andmete haldusega ja eelkõige sõidukijuhtide sõidu- ja puhkeajaga seotud eeskirjad ja määrused, nt määrus nr 561/2006 ja Liikuvuspakett. Alates funktsioonidest nagu järelejäänud tööaeg, eelseisvad puheajad ja tegevuste täielik ülevaade kuni rikkumiste trendide, sõidukijuhi riskiastmete ja aruanneteni – tööriistas Tachogram on olemas kõik, mida vajate sõidumeeriku andmete tõhusaks haldamiseks.

Kuidas lahendus täpsemalt välja näeb?

Lisaks CAN BUS andmetele nagu kütus ja adblue on täpselt arvestatud ka juhi tööaeg ning näitab reaalajas, kas juht puhkab või sõidab ning kui palju on töö ja puhkeaega jäänud. Täpsemalt näidatud pildil.

sõidumeerik

Virtuaalse ettevõttekaardi eelised

 1. Teil ei pea olema ettevõtte kaarti.

Väikestel transpordi ettevõtetel puudub teinekord ettevõtte kaart ja varasemalt palusime klientidel seda taotleda Maanteeametist. Nüüd genereerime aga igale ettevõttele ise tasuta virtuaalse ettevõtte kaardi, millega on võimalik sõidumeeriku andmed distantsilt ja täiesti automaatselt alla laadida.

 1. Te ei pea loovutama ettevõtte kaarti.

Tavaliselt peab ettevõte oma kaardi loovutama teenusepakkujale (tacho hotel) kui soovitakse sõidumeeriku andmeid alla laadida. Enam mitte. Virtuaalne ettevõtte kaart lahendab ka selle vajaduse.

 1. Kaob vajadus masinatest käsitsi andmeid alla laadida.

Kui hetkel laed andmeid sõidukitest alla manuaalselt, siis tasuta GPS seade ja virtuaalne ettevõtte kaart muudavad allalaadimise täiesti automaatseks, olenemata masinate asukohast.

 1. Kaob vajadus soetada lisaseadmeid, millega andmeid käsitsi alla laadida.

CarCops täislahendus laeb alla sõidumeeriku andmed automaatselt, näitab reaalajas auto asukohta, kütusetaset masina ajust, juhi tööaega ja palju muud. Kõik vajalikud seadmed saate kätte 0.- euroga

 1. Te ei pea esinduses andmeid alla laadimas käima.

Kui ühtegi seadet ei ole, siis saab andmeid alla laadida ka margiesindustes 35 eurot kord ja nii iga kuu. Allalaadimine võtab keskmiselt aega 30 minutit.

Kasutame spetsiaalset DDD käsku, mis laeb digimeerikust andmed alla mõne minutiga. Sõidumeeriku DDD fail kuvatakse visuaalses aknas, nii et alati on juhtide tegevustest ettevõttes selge pilt.

sõidumeerik tööaeg

Miks kasutada CarCops sõidumeeriku lahendust?

 • Sõidumeeriku info annab ülevaate, millisel juhil on kõige rohkem töö ja puhkeaja rikkumisi.
 • Sõidumeeriku info on salvestatud üks aasta ja sulle 24/7 kättesaadav.
 • Sõidumeeriku info on ideaalne sinu raamatupidajale palgaarvestuse juures.
 • Sõidumeeriku info kalkuleerib järelejäänud tööaega sinu logistikule reaalajas.

 

Kuidas taotleda virtuaalset ettevõtte kaarti?

Kuna huvi digitaalse sõidumeeriku andmete vastu on suur ja pidevalt kasvab, siis 2020. aastal on meie fookus just suunatud sõidumeeriku virtuaalsetele lahendustele. Kuna klientide soovid pidevalt kasvavad ja soovitakse lisaks sõidumeeriku andmetele jälgida ka masina CAN BUS (aju) andmeid, siis näeme lähiajal nõudluse kasvu sõidumeeriku info haldamise osas.

Kuna andmete kogumine ja säilitamine on kohustuslik, siis saame selle kohustuse enda õlule võtta. Teie saate keskenduda oma transpordiärile ja ei pea muretsema pisiasjade pärast, nagu sõidumeeriku andmed ning kas need on ikka õigeaegselt alla laetud ja korrektselt salvestatud. Üks mure jälle vähem.

Virtuaalse ettevõtte kaardi taotlemiseks saatke e-mail või helistage ja genereerime ettevõtte kaardi Teile täiesti tasuta (esimesed 50 ettevõtet). Meie abiga saate edukalt kasutusele võtta tehnoloogia viimase sõna ja esialgne investeering on vaid paigaldus.

Sõidumeeriku taatlemine ja tehniline nõustamine sinule sobivas kohas. Lisaks taatlemisele ka uute ning kasutatud sõidumeerikute müük ning paigaldus. (VDO, Stoneridge, EFAS). Lisainfo www.digimeerik.ee või telefonil 56 55 875 (Siim)

Digimeeriku korrektne ühendus

Uskumatu, et oma igapäeva töös näeme ikka ja jälle konkurentide soperdisi, mis on tehtud ilma pistikuteta ja siis pöördutakse CarCops-i poole, et asi korda saaks. Mõned ebakorrektsed paigaldused näha pildil 2-5 ja korrektne sõidumeeriku paigaldus pildil number 1 ehk nii nagu CarCops paigaldab igapäevaselt.

Miks korrektselt ühendada?

Väga levinud on sõidumeerikute manipuleerimine ja politsei võtab iga võõrkeha sõidumeeriku taga kui potentsiaalset ohtu. Kui seal aga ripuvad lahtised juhtmed või pooleldi tilpnevad klemmid, siis pannakse auto tee äärde seisma. Vaat pilt 2-5. Lühidalt, kui ei kasutata korrektseid pistikuid ja plommi saab trahvi autojuht ja transpordiettevõte sõidumeeriku manipuleerimise eest.

NB! Soovitame kliendil hoolega valida mitte kõige odavam pakkuja vaid kõige kvaliteetsem lahendus. Vastasel juhul on tulemus näha piltidel 2-5 ja õige pea koputad CarCops uksele abi saamiseks. Odavam on kvaliteetne teenus, kui soperdiste eest trahvi maksta. Vali kvaliteetne teenus – vali CarCops.

Pildigalerii

Lenno Põder, autojuhi töö- ja puhkeaja ning sõidumeerikute koolitaja:

Autojuhtide üks kõige suuremaid muresid ja trahviriski kohti on manuaalsete sissekannete tegemine ehk juhikaardile puhkeaja märkimine, kui juht puhkas ja juhikaart oli sõidumeerikust väljas.

Vanemate mudelite puhul oli see keeruline ja tihti juhid ei teinud asju õigesti ära ja said hoopis trahvi selle eest, et sõidumeeriku kasutamine oli nii keeruline.

Nüüd on näha, et uued sõidumeerikud on jõudnud rohkem kasutusse ja kohe on näha ka rikkumiste arvu vähenemist ja kohe drastiliselt. Teadmatus on asendunud informeeritusega. Valed otsused on asendunud õigetega.

Exakt Duo2 on minu arust just see, mida autojuhtidel nii väga on vaja. Tean ettevõtteid, kes on kõik vanad sõidumeerikud uute vastu välja vahetanud. Juhid on lihtsalt õnnelikumad ja firmad rahul.”

Mida digitaalse sõidumeeriku täislahendus sisaldab?

1. Kütusearuanded masina ajust (CAN BUS) JAH
2. Kütuse puudujäägi teavitused JAH
3. Sõiduaja arvestus sõidumeerikust JAH
4. Reaalajas asukoht JAH
5. Ühe aasta sõiduajalugu JAH
6. Vestlus juhiga (mobiilne äpp) JAH
7. Tööülesanded juhile (mobiilne äpp) JAH
8. Paberivaba logistika  (mobiilne äpp) JAH
9. Sõidumeeriku andmete allalaadimine (90 päeva) JAH
10. Juhikaardi andmete allalaadimine (28 päeva) JAH
11. Virtuaalne ettevõtte kaart JAH
12. Alamkontod koostööpartneritele JAH
13. Geopiirkonnad ja teavitused JAH
14. Asukoha andmed iga minuti järel EU riikides JAH
15. Hoolduste loendur ja meeldetuletused JAH
16. Roamingu tasu EU riikides kuutasu sees JAH
17. Igakuised kütusearuanded e-maile JAH
18. Logistika optimeerimine JAH
19. Teekondade planeerimine JAH
20. Juhi sõidustiili analüüs JAH
21. Alarmid (AdBlue tase madal jne) JAH
22. Kaubaruumi temperatuur ja alarmid kriitilisest temperatuurist JAH
23. Läbisõidu ja kütusekulu võrdlus JAH
24. Koolitus logistikule JAH

 

Näiteks Volvo Dynafleet sarnane täislahendus maksab 75 eurot/kuus. CarCops pakub kõiki samu võimalusi, aga hind on -80% soodsam. Kõigest 14.90+km (ehk 50 senti päevas). Seadmed kätte 0€-ga.

 

Kas 50-sendine investeering päevas masinapargi haldamiseks tundub mõistlik?

Kui jah, siis võta meiega ühendust 55 900 656, info@carcops.ee ning saad sõidumeeriku andmed alla laadida kontorist lahkumata. Õigemini öeldes muutub allalaadimine nii automaatseks, et sa ei pea enam sellele üldse mõtlema. Kõik lihtsalt toimib.

Kuidas Euroopast sõidumeeriku andmeid alla laadida?

Digitaalne sõidumeerik asendab alates 1. maist 2006 analoogmeerikut ehk peale seda kuupäeva toodetud veokitel kasutatakse ainult digimeerikut. See tähendab, et tahhograaf on peale seda kuupäeva varustatud CIPF plokkiga, mis võimaldab distantsilt alla laadida DDD faile. Selleks väljastame Teile tasuta GPS seadme, mis laeb faile alla automaatselt.

Kas sõidumeeriku lahenduse kasutamiseks peab olema ettevõtte kaart?

CarCops genereerib ainukesena Eestis Teile virtuaalse ettevõtte kaardi mis on heaks kiidetud Transpordiameti poolt, seega ettevõtte kaarti Transpordiametist taotlema ei pea. Kokkuhoid 50 eurot.

Kui tihti peab sõidumeeriku andmeid alla laadima?

Sõidumeeriku andmete allalaadimiseks määrame allalaadimise ajad 28 ja 90 päeva ning edaspidi toimuvad allalaadimised ja salvestamised CarCops serverisse automaatselt. Nii lihtne see ongi. Ei mingit masinatevahel jooksmist enam.

Kuidas taotleda virtuaalset ettevõtte kaarti?

Virtuaalse ettevõtte kaardi taotlemiseks saatke e-mail info@carcops.ee või helistage ja genereerime ettevõtte kaardi Teile täiesti tasuta (esimesed 50 ettevõtet). Meie abiga saate edukalt kasutusele võtta tehnoloogia viimase sõna ja esialgne investeering on vaid paigaldus.

Kas sõidumeeriku lahendus näitab järele jäänud tööaega?

Digitaalne sõidumeerik annab hea ülevaate töö ja puhkeaegadest kinnipidamise kohta ning reaalajas on näha logistikule, kui palju tööaega on autojuhil jäänud täna, käesoleval nädalal ja kahe nädala jooksul.